Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

[FAQ] Komunikacja publiczna Głowno-Łódź, Łowicz, Zgierz itd. - pociągi, PKS-y, busy
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 12
TEMAT: [FAQ] Komunikacja publiczna Głowno-Łódź, Łowicz, Zgierz itd. - pociągi, PKS-y, busy
#2401
[FAQ] Komunikacja publiczna Głowno-Łódź, Łowicz, Zgierz itd. - pociągi, PKS-y, busy 2 lat(a), 6 mies. temu Oklaski: 3
MENU
aktualizacja 9 kwietnia 2014

=> POCIĄGI
=> AUTOBUSY PKS
=> BUSY
=> KOMUNIKACJA MZK GŁOWNO

Dla fanów Facebooka - Spotted: PKS Łódź


Uwaga! Dla dojeżdżających do Łodzi!

Uwaga: W niedzielę 13 kwietnia 2014 od rana do godz. około 15:30 duże utrudnienia w poruszaniu się po Łodzi z powodu organizacji w mieście biegu maratońskiego. Ulice takie jak m.in. Źródłowa, Północna, Ogrodowa, Zachodnia, Jaracza, Rewolucji, pl. Dąbrowskiego, Sterlinga, Łagiewnicka, Wycieczkowa - mają być całkowicie zamknięte dla ruchu. Ulice: Strykowska, Palki, Kopcińskiego, Włókniarzy będą zwężone do jednego pasa ruchu.
Będą liczne zmiany w trasach linii autobusowych MPK (w tym takich jak 57, 85, 88, 51, 53, 60; linia Z5 będzie zawieszona), podczas gdy tramwaje będą kursować praktycznie bez zakłóceń (zamknięty będzie tylko przejazd przez pl. Wolności - 46 pojedzie Zachodnią, 4 Franciszkańską). Jako bonus, przez Doły dodatkowo będzie jeździć linia 96 (Lutomierską, Wojska Polskiego, Palki, Kopcińskiego zamiast Zachodnią oraz Jaracza i Rewolucji). Niejasne dane są nt. linii 85, która rzekomo ma zawracać przez Wojska Polskiego-Sporną-Zagajnikową-Inflancką, chociaż w rzeczywistości nie jest to możliwe ze względu na remont Spornej i Zagajnikowej. Szczegółowe informacje na stronach: zdit.uml.lodz.pl/ oraz mpk.lodz.pl/. Ze względu na zamknięcia ulic, trzeba się też spodziewać zmian tras busów z Głowna/Łowicza (w obrębie miasta Łodzi).

Zmiany w trasach i przystankach busów z powodu remontów:

* przystanek przy dworcu Łódź Fabryczna
- busy do Łodzi najczęściej wysadzają pasażerów na Jaracza przy POW (oprócz Łoś-Busa) i na Sienkiewicza przy telewizji (wszyscy), ale poza godzinami porannymi najlepiej pytać kierowców, bo potrafią zmieniać trasy ze względu na korki - i jechać np. Kopcińskiego (szczególnie Kasz-Bus)
- busy do Głowna i Łowicza generalnie nie zatrzymują się przy Fabrycznym - Kasz-Bus nie ma już tego przystanku w rozkładzie, natomiast Express-Bus i Trans-Bus na przystanek na Traugutta przy Sienkiewicza (naprzeciwko ŁDK) podjeżdżają tylko w godzinach wieczornych (od ok. 18:00), a i to nie jest pewne

* przystanek na Mickiewicza przy Centralu
- busy do Łodzi
-- Łoś-Bus dojeżdża do Sienkiewicza przy Piłsudskiego (Galeria Łódzka)
-- Kasz-Bus, Express-Bus, Trans-Bus wysadzają pasażerów na Sienkiewicza przy Piłsudskiego, niekiedy skręcają w Piłsudskiego i można wysiąść przy Centralu (nie jestem na 100% pewny co do tego w przypadku Trans-Busa, rzadko nim jeżdżę, a gdy ostatnio jechałem, kazał wysiadać przy Galerii), ale nie zawsze - jeśli nie, to Kasz-Bus kończy w tym miejscu trasę, a Trans-Bus i Express-Bus jadą Sienkiewicza, Wigury, Żwirki, Żeromskiego i skręcają w stronę dworca Łódź Kaliska przy szpitalu WAM
- busy do Głowna i Łowicza odjeżdżają z przystanku na Sienkiewicza przy Galerii Łódzkiej

* dworzec Łódź Kaliska
- Kasz-Bus nie dojeżdża do dworca Łódź Kaliska ani stamtąd nie odjeżdża
- Trans-Bus dojeżdża do dworca Łódź Kaliska, odjeżdża z podjazdu pod dworcem PKP (pętla MPK), jednak może stamtąd odjeżdżać do 10 minut przed czasem
- Express-Bus dojeżdża do dworca Łódź Kaliska, odjeżdża z dworca PKS

Uwaga: W związku z trwającym remontem ulic: Warszawskiej, Zagajnikowej i Inflanckiej są wzmożone korki na ul. Strykowskiej. W godzinach szczytu trzeba liczyć się z wydłużonym czasem przejazdu - nawet na Doły. Linie MPK: 57, 81, 87 kursują zmienionymi trasami (tzn. nie jadą Sporną i Zagajnikową, tylko Strykowską do Inflanckiej), przystanek dla 81 i 87 w stronę Teofilowa na Dołach jest przy stacji benzynowej Łukoil.


Zmiany w liniach MPK:

Szczegółowe informacje dotyczące zmian w trasach tramwajów i autobusów komunikacji miejskiej można znaleźć tutaj:
- zmiany tras tramwajów
- zmiany tras autobusów
Znajdujące się tam informacje są aktualizowane.

Rozkłady jazdy dostępne są na stronie MPK-Łódź.


FAQ - Często zadawane pytania

* Kiedy jest (najbliższy) bus/autobus/pociąg do/z Łodzi/Łowicza/Zgierza/Skierniewic/Brzezin/Bielaw itd.?
Rozkłady jazdy znajdują się właśnie tutaj - z tym że niżej, w sekcjach poświęconych poszczególnym środkom transportu. Wielu z nich nie znajdziecie nigdzie indziej w Internecie, ani nawet fizycznie na przystankach. Często są to zdjęcia zerwanych później, choć nadal obowiązujących, kartek z rozkładami z przystanków.

* Kiedy jest ostatnie połączenie do/z Łodzi/Łowicza/innych miast?
(codziennie oznacza codziennie oprócz I i II dnia świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy oraz 1 stycznia)
==> Łódź -> Głowno
- od poniedziałku do piątku: Galeria 22:15, Północny 22:29 - Kasz-Bus
- codziennie: Galeria 21:30, Północny 21:45 - Kasz-Bus

==> Łódź -> Głowno -> Łowicz
- codziennie: 19:00 (Łódź Kaliska, plac przed dw. PKP), 19:16 (Łódź Doły), 20:08 (Głowno) - Trans-Bus
- codziennie: 20:15 (Łódź Kaliska, peron 6), 20:19 (Łódź Żabieniec), 21:03 (Głowno dw. PKP) - Przewozy Regionalne (pociąg)

Pierwsze połączenia rano (są to pierwsze połączenia i do Głowna i do Łowicza):
- codziennie: 2:30 (Łódź Kaliska, dw. PKS), 3:05 (Głowno, tylko pl. Wolności) - pospieszny PKS Karpacz-Warszawa, trzeba liczyć się z ceną biletu rzędu kilkunastu zł!
- od poniedziałku do piątku: 3:00 (Łódź Kaliska, plac przed dw. PKP), 3:16 (Łódź Doły), 3:54 (Głowno) - Trans-Bus
- codziennie: 4:30 (Łódź Kaliska, plac przed dw. PKP), 4:46 (Łódź Doły), 5:24 (Głowno) - Trans-Bus

==> Łowicz -> Głowno -> Łódź
- codziennie: 21:00 (Łowicz), 21:33 (Głowno) na Kaliski - Trans-Bus
- (od poniedziałku do soboty: 21:50 z Głowna na Północny - Kasz-Bus) - NIE WIEM CZY JEŹDZI, jeśli ktoś wie, to proszę w miarę możliwości o informację

Jeśli chodzi o inne relacje, najlepiej sprawdzić to w rozkładzie jazdy. Tak jak wspomniałem wcześniej, rozkłady znajdują się dokładnie na tej stronie, tyle że niżej, w sekcjach poświęconych różnym środkom transportu.

* Czy bus o godzinie X:XX jeździ?
Jeśli to jest bus takiej firmy jak Trans-Bus czy Express-Bus, PKS albo pociąg - tak, jeździ (aczkolwiek zdarza się że odjedzie przed czasem bądź z opóźnieniem). Chyba że szczegółowe oznaczenia mówią inaczej albo jest jakaś sytuacja awaryjna, bo i to się zdarza.
Jeśli jest to bus Kasz-Busa (szczególnie z Łodzi do Głowna) bądź Łoś-Busa - bywa z tym różnie. Te firmy niestety nie do końca stosują się do opublikowanych przez nie rozkładów jazdy. Najczęściej działa to na zasadzie, że określonych godzin odjazdów, które są w rozkładzie, nie ma w rzeczywistości. W dalszej części przy rozkładach staram się podać - głównie z własnego doświadczenia - których kursów dotyczy ta sytuacja, jednak nie jestem w stanie ogarnąć wszystkiego. Dlatego jeśli ktoś ma wiedzę co do tego, które nieoznaczone tutaj godziny odjazdów nie są realizowane, to zachęcam do informowania o tym w tym wątku.

* Czy bus firmy X z godziny Y zatrzymuje się na przystanku Z?
Informacje o trasach busów i innych pojazdów znajdują się niżej, w sekcjach poświęconych odpowiednim środkom transportu i firmom przewozowym.
Kpc21
Expert Boarder
Posty: 119
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2014/04/09 23:46 Przez Kpc21.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2402
O:[FAQ] Komunikacja publiczna Głowno-Łódź - pociągi, PKS-y, busy 2 lat(a), 6 mies. temu Oklaski: 0
Bilet szkolny w Kasz-busie na trasie Głowno - Łódź: 102zł
Patrick345
Fresh Boarder
Posty: 2
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2421
POCIĄGI 2 lat(a), 5 mies. temu Oklaski: 3
POCIĄGI (Przewozy Regionalne)
dane na 8 marca 2014

Rozkład jazdy
Rozkłady dostępne są na stronach spółki PKP Polskie Linie Kolejowe oraz w systemach Twój Plan Podróży, Sitkol i E-Podróżnik.

Rozkład jazdy od 9 marca do 26 kwietnia 2014 (opracowany na podstawie stron PKP PLK):


Rozkłady archiwalne:
- od 15 grudnia 2013 do 8 marca 2014

Ceny biletów
Bilety w ofercie promocyjnej "Połączenie w dobrej cenie":
(normalny bez ulgi / szkolny -37% / studencki -51%)
Łowicz-Łódź: 9,50 zł / 5,98 zł / 4,65 zł
Głowno-Łódź: 6 zł / 3,78 zł / 2,94 zł
Stryków-Łódź: 5 zł / 3,15 zł / 2,45 zł

Normalna taryfa
W przypadku innych relacji (np. Głowno-Stryków, Łowicz-Głowno) i biletów miesięcznych:
- taryfa biletowa
- odległości w km (po lewej stronie tabeli), potrzebne do odczytania ceny biletu z taryfy

Czasem bardziej opłaca się kupić bilet na dłuższy odcinek, na którym działa promocja. Koszt przejazdu można łatwo sprawdzić w systemie elektronicznej sprzedaży biletów, jeśli sprawdzamy tylko cenę biletu, można podać nieprawdziwe dane (jako typ dokumentu wybrać np. legitymację szkolną, bo domyślny dowód osobisty nie przejdzie - sprawdzana jest suma kontrolna). Bilet do Łodzi opłaca się kupić jadąc z Głowna dalej niż do Swędowa (Glinnik, Glinnik Wieś, Smardzew, Zgierz).

Trzeba jednak przy tym zaznaczyć, że zakup biletu np. z Łodzi do Głowna w Zgierzu u konduktora może być problematyczny. Teoretycznie konduktorowi wolno jedynie sprzedawać bilety od stacji wsiadania. Sam jednak raz w takiej kombinacji jechałem i konduktor w Zgierzu wydał bilet z Łodzi bez najmniejszego problemu. Można ewentualnie przy wsiadaniu w Głownie kupić od razu bilet w dwie strony, bądź też w Zgierzu kupić bilet z Łodzi przez Internet (nie jestem pewien, ale jest to chyba jednak możliwe jedynie do momentu odjazdu pociągu z Łodzi).

Oferta "Połączenie w dobrej cenie" działa we wszystkich pociągach zatrzymujących się w Głownie - także InterRegio.

Gdzie kupić bilet
Kasy są na stacjach Łódź Kaliska i Łowicz Główny (w Głownie po zakończeniu remontu stacji ma stanąć biletomat). Jeśli odjeżdżamy stamtąd w godzinach otwarcia kasy, bilet należy kupić właśnie w niej, bo inaczej obowiązuje dopłata 8 zł.

Na pozostałych stacjach i przystankach oraz poza godzinami otwarcia kas, bilet kupujemy u konduktora w przedziale służbowym (pierwszym z przodu). Należy się tam udać natychmiast po wejściu do pociągu.

Alternatywne opcje to zakup biletu na dowolnej innej stacji kolejowej z kasą (ew. biletomatem Przewozów Regionalnych), np. na Widzewie czy Chojnach w Łodzi albo przez Internet.

Przewóz roweru
Opłata za przewóz roweru - 7 zł niezależnie od trasy.
Kpc21
Expert Boarder
Posty: 119
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2014/03/08 12:34 Przez Kpc21.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2430
AUTOBUSY PKS 2 lat(a), 5 mies. temu Oklaski: 3
AUTOBUSY PKS (PKS Łódź, PKS Skierniewice, PKS Płock)
dane na 15 marca 2014

Rozkład jazdy
Głowno-Łódź (odjazdy z pl. Wolności)
6:20 Fć #ŁD [PN-PT]
6:55 Fćk #ŁD [PN-PT]
7:30 G #SC z Brzezin - tylko do Bratoszewic!
8:30 L #PŁ z Płocka [PN-ND]
14:00 F #SC ze Skierniewic [PN-PT]
15:15 Fć #ŁD [PN-PT]
15:45 +L #SC ze Skierniewic [NIEDZIELA]
16:10 Nn #PŁ z Sierpca [PN-ND]
20:45 PUn z Warszawy Zachodniej do Karpacza Biały Jar (tylko pl. Wolności) [PN-ND]
Autobusy PKS Płock (z oznaczeniem #PŁ) nie zatrzymują się przy cmentarzu i przy Solanie oraz potrafią ominąć przystanek przy zalewie.

Łódź-Głowno (odjazdy z Północnego)
11:00 L #PŁ do Płocka [PN-ND]
14:20 Fć #ŁD [PN-PT]
15:20 Fćk #ŁD [PN-PT]
16:30 Fć #ŁD [PN-PT]
17:00 F+L #SC do Skierniewic [PN-PT,NIEDZIELA]
18:00 Nn #PŁ do Sierpca [PN-ND]
2:30 PUn - Dworzec Kaliski! - z Karpacza Biały Jar do Warszawy Zachodniej [PN-ND]
Autobusy PKS Płock (z oznaczeniem #PŁ) nie zatrzymują się przy cmentarzu i przy Solanie oraz potrafią ominąć przystanek przy zalewie.

Głowno-Łowicz przez Domaniewice (odjazdy z pl. Wolności)
11:45 L #PŁ do Płocka [PN-ND]
18:40 Nn #PŁ do Sierpca [PN-ND]
(3:05) PUn - Dworzec Kaliski! - z Karpacza Biały Jar do Warszawy Zachodniej
Autobusy PKS Płock (z oznaczeniem #PŁ) nie zatrzymują się przy cmentarzu i przy Solanie oraz potrafią ominąć przystanek przy zalewie.

Objaśnienia
szary - nie kursuje we wszystkie dni robocze - patrzeć na oznaczenia poniżej
F - kursuje od pn do pt w dni robocze
ć - nie kursuje 2.05 i w piątek po Bożym Ciele
k - nie kursuje od 1.07 do 31.08
G - nie kursuje w okresie wakacji i ferii szkolnych
L - nie kursuje 25.12, 26.12, 1.01 i przez dwa dni Wielkanocy
+ - kursuje w niedziele i święta
N - nie kursuje 25.12 i w niedzielę wielkanocną
n - nie kursuje 24.12, 31.12 i w Wielką Sobotę
U - nie kursuje 25.12, 1.01 i w niedzielę wielkanocną
czerwony, P - autobus pospieszny, obsługiwany przez PKS Mława (Mobilis) - wysoka cena biletu!
cyfry - dni tygodnia
#ŁD - PKS Łódź
#SC - PKS Skierniewice
#PŁ - PKS Płock (Mobilis)

Autobusy do Skierniewic, Płocka, Sierpca - są w wyszukiwarce połączeń na stronie PKS Łódź.

- rozkład jazdy z Głowna do Brzezin przez Dmosin, Kołacin; Łowicza przez Popów, Waliszew, Bielawy:
-- Rozkład I (Uwaga, połączenia do Łodzi, Skierniewic i Łowicza przez Bielawy są nieaktualne, natomiast do Bratoszewic i Brzezin prawdopodobnie aktualne)
-- Rozkład II (brakuje rozkładów do Brzezin/Bratoszewic, zawiera również odjazdy PKS Płock)
- rozkład jazdy z Brzezin do Głowna
- rozkład jazdy z Łowicza do Głowna (przez Bielawy)

- rozkłady z niektórych miejscowości pośrednich na trasach obsługiwanych przez PKS Skierniewice (uwaga, częściowo są nieaktualne)

Trasę przejazdu tych autobusów i godziny odjazdu z przystanków pośrednich można sprawdzić, wyszukując połączenie na stronie autobusowyrozkladjazdy.pl i klikając czerwony przycisk przy odpowiednim kursie. Uwaga - są tam również rozkłady autobusów, których od dawna nie ma! Najpierw trzeba sprawdzić pod jednym z trzech powyższych linków, które autobusy w ogóle kursują.

Przystanki (trasa Głowno-Łódź)
Łódź
Jadąc do Łodzi:
- Doły
- Rondo Solidarności (przystanek 57)
- Dworzec Północny
Wszystkie autobusy PKS z Głowna do Łodzi kończą trasę na Północnym.

Jadąc z Łodzi:
- Dworzec Północny
- Doły (przystanek 64, 81, 87)

W rozkładzie niektórych autobusów jest też przystanek Strykowska/Okólna, ale go nie testowałem. Jeśli ktoś chciałby tam wsiąść, radzę pomachać na autobus, bo samo stanie na przystanku może nie poskutkować tym, że on tam się zatrzyma.

Inaczej jest w przypadku aut. pospiesznego Karpacz-Warszawa. On zatrzymuje się jedynie na dworcu autobusowym przy Kaliskim (dawna krańcówka MPK).

Głowno
To zależy od PKS-u.
PKS Łódź - oficjalnie zatrzymuje się na przystankach: przy zalewie, przy cmentarzu, w mieście. Zazwyczaj staje też przy Lotosie/Solanie.
PKS Skierniewice - oficjalnie zatrzymuje się na przystankach: przy zalewie, w mieście, przystanek PKS na ul. Targowej. Zawsze staje też przy cmentarzu. Dość często, ale nie zawsze, można wysiąść przy Lotosie/Solanie.
PKS Płock - oficjalnie zatrzymuje się przy zalewie i w mieście. Przy Lotosie/Solanie i przy cmentarzu nie ma przystanku i większość kierowców w ogóle tam się nie zatrzymuje.
PKS Mława (pospieszny) - tylko przystanek w mieście.


Ceny biletów Głowno-Łódź
PKS Łódź
Niezależnie od przystanku w Łodzi - 5 zł, dopłata do miesięcznego: 2,50 zł

PKS Skierniewice
Doły, Rondo Solidarności: 4,65 zł
Północny: 5,05 zł

PKS Płock
Doły: 5,50 zł
Północny: 6,70 zł

Bilety miesięczne
Bilet szkolny (z ulgą 50%) na Północny w dwie strony w czerwcu 2012 kosztował 70,89 zł, w jedną stronę - 35,45 zł, mogła nastąpić drobna podwyżka.
Bilety kupujemy w kasie na Północnym.
Bilet obowiązuje na trzy wybrane godziny odjazdu autobusów w jedną stronę i trzy w drugą. W przypadku biletu w jedną stronę - tylko trzy autobusy w tą jedną wybraną. W przypadku skorzystania z połączenia PKS Łódź, które nie widnieje na bilecie, płaci się połowę ceny biletu, tzw. dopłatę.
Miesięczny z PKS Łódź obowiązuje również w PKS Skierniewice i PKS Płock. Jednak tam, jeśli mamy wykupiony miesięczny na inną godzinę niż chcemy jechać, trzeba kupić normalny bilet, tak jakbyśmy nie mieli w ogóle miesięcznego - nie ma czegoś takiego jak dopłata.
Kpc21
Expert Boarder
Posty: 119
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2014/03/15 23:54 Przez Kpc21.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2465
BUSY 2 lat(a), 5 mies. temu Oklaski: 3
BUSY
dane na 15 marca 2014

Trasę Łódź-Głowno-Łowicz obsługują cztery firmy: Kasz-Bus, Łoś-Bus, Trans-Bus oraz Express-Bus/Nicol. Najłatwiej je rozpoznać po tablicach z miejscowością docelową:
- Kasz-Bus - niebieska tablica z białymi literami
- Łoś-Bus - miejscowość wydrukowana na kartce
- Trans-Bus - biała, mniejsza tablica z czarnymi literami
- Express-Bus/Nicol - żółta tablica z czarnymi literami

Przy czym zdarza się, że małymi pojazdami typu "bus" jeżdżą PKS-y, a dużym autobusem np. Kasz-Bus.


Rozkłady jazdy
Rozkłady z przystanku na pl. Wolności w Głownie dostępne są również na oficjalnej stronie miasta, jednak rozkłady te w części nie są zgodne ze stanem rzeczywistym.

ROZKŁADY busów z Głowna do Łodzi zebrane

Uwaga! Na Dworcu Kaliskim w Łodzi:
- Express-Bus odjeżdża z dworca PKS (dawna pętla MPK) - stanowisko 8, ono jest położone nietypowo, przy samym wjeździe na teren dworca
- Trans-Bus odjeżdża z placu przed dworcem PKP (nowa, obecna pętla MPK)

Przystanki busów w Łodzi: (podkreślono te, dla których dany przystanek jest przystankiem początkowym)
* Łódź Kaliska - plac przed dworcem PKP (obecna pętla MPK)
- Trans-Bus: Łódź Kaliska - Głowno - Łowicz [może odjeżdżać 5 minut przed czasem]
* Łódź Kaliska - dworzec PKS (dawna pętla MPK)
- Express-Bus: Łódź Kaliska - Głowno - Łowicz
* Sienkiewicza - Galeria Łódzka
- Kasz-Bus: Łódź Galeria - Głowno - Łowicz, Łódź Galeria - Głowno
- Łoś-Bus: Łódź Galeria - Głowno
- Trans-Bus: Łódź Kaliska - Głowno - Łowicz
- Express-Bus: Łódź Kaliska - Głowno - Łowicz, Łódź Galeria - Głowno
* Uniwersytecka - Rondo Solidarności
- Kasz-Bus: Łódź Galeria - Głowno - Łowicz, Łódź Galeria - Głowno
- Trans-Bus: Łódź Kaliska - Głowno - Łowicz
- Express-Bus: Łódź Kaliska - Głowno - Łowicz, Łódź Galeria - Głowno
* Dworzec Północny PKS
- Kasz-Bus: część kursujących na trasach Łódź Galeria - Głowno - Łowicz, Łódź Galeria - Głowno; Łódź Dw. Północny - Głowno
- Łoś-Bus: Łódź Galeria - Głowno, Łódź Dw. Północny - Głowno
- PKS: Łódź Dw. Północny - Głowno, Łódź Dw. Północny - Głowno - Skierniewice, Łódź Dw. Północny - Głowno - Łowicz - Płock, Łódź Dw. Północny - Głowno - Łowicz - Płock - Siepc
Uwaga - niektóre Kasz-Busy z Północnego nie wjeżdżają na dworzec, w rozkładzie oznaczone są jako "przystanek MPK linii 88" i odjeżdżają stamtąd, a najczęściej stają koło parku, przed samym wjazdem na dworzec.
* Wojska Polskiego - Doły
- wszystkie busy i autobusy PKS (poza Kasz-Busami nie stającymi na Północnym, ale z reguły jedzie wtedy jeszcze drugi bus, z Północnego), chyba że są już przepełnione

=> Kasz-Bus
Kasz-Bus - oficjalna strona (fanpage) na Facebooku

Uwaga! Są dwie wersje rozkładu - i żadna w pełni nie zgadza się z rzeczywistym kursowaniem busów tej firmy. Szczególnie dynamicznie potrafi zmieniać się kwestia tego, dokąd dany bus jedzie w Łodzi. W tej kwestii nie można ufać żadnemu rozkładowi jazdy z Głowna.

- rozkład jazdy z Łodzi, Strykowa, Głowna (do Głowna i Łowicza) w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy i Nowy Rok oraz w drugie dni świąt - rozkład z 2012 roku
Obecnie wszystkie busy firmy Kasz-Bus z Łodzi w kierunku Głowna i Łowicza rozpoczynają trasę pod Galerią Łódzką - jeśli powyższy rozkład jest aktualny, to do godziny odjazdu z Kaliskiego należy dodać 5 minut, aby uzyskać godzinę odjazdu spod Galerii Łódzkiej.

Nowszy rozkład, z kartek jakie były wyłożone w jednym z busów:
- pełny rozkład jazdy z Łodzi (Galeria Łódzka, Dw. Północny), Głowna, Łowicza
Uwaga! W rozkładzie najprawdopodobniej "pokręcona" jest kwestia tego, czy dany kurs z Głowna dojeżdża do Galerii Łódzkiej, czy tylko do dw. Północnego.

Rozkłady jazdy które kiedyś wisiały na przystankach: (na dworcach: Kaliskim i Północnym rozkłady takie nadal znajdują się na tablicach, ponadto są wywieszone w niektórych busach)
=> z Łodzi:
* Doły: (Wojska Polskiego przy Strykowskiej)
- do Głowna i Łowicza
* Dworzec Północny:
- do Głowna - kursy oznaczone niebieską literą K (objaśnienia symboli poniżej)
- do Łowicza przez Głowno - kursy oznaczone niebieską literą K (objaśnienia symboli poniżej)
- do Głowna z pętli MPK - teoretycznie z przystanku linii 88, w praktyce bus staje najczęściej przy wjeździe na dworzec
* Rondo Solidarności: (Uniwersytecka przy Pomorskiej)
- do Głowna i Łowicza - podziękowania dla użytkownika Patrick345
* Sienkiewicza/Traugutta lub Traugutta/Sienkiewicza: PRZYSTANEK ZAWIESZONY
- w dni robocze i soboty - podziękowania dla użytkownika Patrick345
- w niedziele i święta - podziękowania dla użytkownika Patrick345

* Galeria Łódzka: (Sienkiewicza przy Piłsudskiego)
- do Głowna
- do Łowicza przez Głowno (kursy podkreślone tylko do Głowna) - podziękowania dla użytkownika Patrick345
* Dworzec Kaliski PKS: PRZYSTANEK ZAWIESZONY
- do Głowna i Łowicza - kursy oznaczone symbolem #KB
=> z Głowna:
* plac Wolności:
- do Łodzi
- do Łowicza
=> z Łowicza:
* ul. Tkaczew: (przy 3 Maja)
- do Łodzi przez Głowno

Objaśnienia do rozkładów z dw. Północnego:
Oznaczenia (dotyczy dwóch powyższych rozkładów):
D - kursuje od poniedziałku do piątku oprócz świąt
E - kursuje od poniedziałku do soboty oprócz świąt
d - nie kursuje 25,12, 26.12, 1.01 i przez dwa dni Wielkanocy
6 - kursuje w soboty
L - kursuje w okresie ferii letnich
brak oznaczenia - kursuje codziennie

Rzeczywiste kursowanie busów z własnych doświadczeń i informacji od innych osób - w dni robocze: (chcesz dodać informację - napisz odpowiedź, ew. zgłoś to na czacie na stronie głównej)
Uwaga! Nie ma żadnej gwarancji co do aktualności poniższych informacji.
=> z Łodzi:
* Dworzec Północny: (uwaga, ta część od wakacji 2013 prawie nie jest aktualizowana)
Nie jeżdżą: 13:39, 14:45, 15:14, 15:25, 17:28, 18:40, 19:58
Jeżdżą: 10:15, 11:35, 12:00, 12:10, 12:45, 12:55, 13:15, 14:05, 14:30, 15:35, 15:50, 16:45, 17:48, 18:55, 20:10, 20:40, 21:10, 21:45
* Sienkiewicza/Traugutta lub Traugutta/Sienkiewicza: PRZYSTANEK ZAWIESZONY
Jeżdżą: 20:00, 20:30, 21:00, 21:35 oprócz soboty

* Galeria Łódzka (to już jest w miarę na bieżąco)
Jeżdżą (z rozkładu do Głowna): 19:55, 20:25, 20:55, 21:30
Jeżdżą (z rozkładu do Łowicza - dawne busy spod Centralu): 14:15, 15:20, 16:30, 16:55, 17:30, 18:25
=> z Głowna do Łodzi:
Jeżdżą: 6:53, 7:15, 7:25, 7:40, 7:50, 8:39, 8:51 (na Północny), 10:42, 11:25, 12:15, 12:50 (na Północny), 13:30, 13:35, 15:23, 15:32, 15:55 (prawdopodobnie ten który powinien być 16:00), 16:25, 16:54, 17:05, 17:45 albo 17:52 (do Galerii)
Nie jeżdżą: 11:45, 12:50, 16:14, 17:15, 17:31 prawdopodobnie 16:00

=> Łoś-Bus
- rozkład jazdy z Łodzi do Głowna (Dw. Północny PKS, Doły) - bez oznaczenia dni kursowania
- rozkład jazdy z Łodzi do Głowna (Dw. Północny PKS) - kursy oznaczone czerwoną literą Ł
Oznaczenia:
D - kursuje od poniedziałku do piątku oprócz świąt
E - kursuje od poniedziałku do soboty oprócz świąt
d - nie kursuje 25,12, 26.12, 1.01 i przez dwa dni Wielkanocy
6 - kursuje w soboty
L - kursuje w okresie ferii letnich
brak oznaczenia - kursuje codziennie

JEŻDŻĄ: 12:20, 13:10, 13:33 (w dni robocze), 17:43, 18:35
NIE JEŻDŻĄ: 17:23


- rozkład jazdy z Łodzi do Głowna (daw. Central - obecnie Galeria Łódzka) (nie kursuje w niedziele i święta)
Spod Galerii NIE JEŹDZI: 10:25, 10:40, 16:27
JEŹDZI: 12:05


- rozkład jazdy z Głowna do Łodzi (nie kursuje w niedziele i święta)
JEŻDŻĄ: 6:45, 9:02, 9:15, 11:12, 17:15
NIE JEŻDŻĄ: 17:28, 17:42

=> Trans-Bus
Przystanki w Łodzi: Łódź Kaliska - przed głównym wejściem dworca kolejowego (nie PKS!) [może odjeżdżać 5 minut przed czasem], Sienkiewicza/Piłsudskiego (Galeria Łódzka), Uniwersytecka/Rondo Solidarności, Wojska Polskiego/Palki (Doły)

Rozkłady są na stronie internetowej Trans-Busa.

Nieco zdezaktualizowane rozkłady z przystanków (obecnie jest kilka kursów więcej):
- rozkład jazdy z Głowna (pl. Wolności) do Łodzi i Łowicza
- rozkład jazdy z Głowna (cmentarz) do Łodzi (cmentarz)
- rozkład jazdy z Łodzi (dw. Kaliski PKP) [może odjeżdżać 5 minut przed czasem]
/w teorii: Central +3 minuty, Rondo Solidarności +9 minut, Doły +16 minut/

Uwaga! Szczegółowe informacje o odwoływanych kursach i o zmianach w rozkładzie ogłaszane są na stronie firmy, w dziale Informacje dla pasażerów.

=> Express-Bus/Nicol
Przystanki w Łodzi: Łódź Kaliska - dworzec PKS (stanowisko 8), Sienkiewicza/Piłsudskiego (Galeria Łódzka), Uniwersytecka/Rondo Solidarności, Wojska Polskiego/Palki (Doły)

Aktualne rozkłady tej firmy dostępne są na stronie:
eglowno.pl/rozkady-jazdy/rozkad-jazdy.html
Z Galerii NIE JEŹDZI: 17:47, natomiast co do 17:58 trudno powiedzieć, odjeżdża tak gdzieś koło 18:05

Rozkłady z przystanków - Z BŁĘDAMI:
- rozkład jazdy z Głowna (pl. Wolności) do Łodzi i Łowicza
Do Łodzi JEŹDZI: 6:35, 7:05, 10:50, 13:12, 14:35, 16:10, 16:40, 18:40
Do Łodzi możliwe że NIE jeździ: 17:20 tego kursu tak naprawdę nie ma w rozkładzie
- rozkład jazdy z Głowna (cmentarz) do Łodzi
- rozkład jazdy z Łodzi (Kaliski)
Do Głowna JEŹDZI na pewno: 16:00, 17:50

=> do Zgierza
Krzysztof Bielski (Głowno-Zgierz)
W Zgierzu busy dojeżdżają do dworca PKP.
Cena biletu Głowno-Zgierz: 6,50 zł.

Głowno -> Zgierz
- rozkład jazdy

Zgierz dw. PKP -> Głowno Rozkład nieaktualny, aktualnym nie dysponuję.
W DNI ROBOCZE
przez Sosnowiec (od ronda w Sosnowcu trasą 71 na Zgierz): 5:15 8:00E 11:20
przez Białą, Kębliny: 6:00E 6:55 8:55 10:30E 12:50 13:30E 14:30 15:30E 16:40 18:20
E - nie kursuje w dni wolne od nauki szkolnej (oprócz wakacji)
W SOBOTY
przez Białą, Kębliny: 8:00 10:30 12:50 14:40 16:40
W NIEDZIELE POWSZEDNIE
przez Białą, Kębliny: 8:20R 10:30 15:20 17:30
R - kursuje od 1 maja do 31 października w niedziele powszednie
Busy nie kursują w święta oprócz niedziel powszednich.


Linia międzygminna 3A (Stryków-Zgierz-Aleksandrów Łódzki)
Wybierając się do Zgierza, wygodniej może być dojechać do Strykowa busem jadącym do Łodzi i tam przesiąść się na linię międzygminną 3A, ponieważ w przeciwieństwie do pociągu czy busa dojeżdżającego tylko do dworca PKP, jedzie ona praktycznie przez cały Zgierz, zatrzymując się m.in. w pobliżu szpitala wojewódzkiego.

- cennik biletów i pełny rozkład jazdy
W godzinach 7:30-14:30 w autobusie jeździ pani konduktor sprzedająca bilety, natomiast poza tymi godzinami bilet można zakupić jedynie w Zgierzu.

=> Inne
Rozkłady jazdy busów znajdują się również na stronie:
autobusowyrozkladjazdy.pl
Znajdują się tam zarówno rozkłady aktualne (czasem z drobnymi błędami), jak i rozkłady - nazwijmy to - historyczne. Bez żadnego odróżnienia. Można tam jednak odnaleźć kurs z któregoś rozkładu z powyższych linków i sprawdzić, na jakich przystankach i w jakich godzinach się zatrzymuje. Jest to przydatne szczególnie jeśli chodzi o busy do Zgierza.

Na przystanku przy cmentarzu wisi jeszcze rozkład czegoś takiego jak Geraga (autobus pracowniczy do firmy Sonoco w Tulipan Parku w Smolicach pod Strykowem):
Rozkład jazdy
Trasa: ŁOWICZ - Głowno: Kopernika - Sikorskiego - Swoboda - Łowicka pl. Wolności - Sosnowa - Zabrzeźniańska/Południowa - Stryków (centrum) - SMOLICE (SONOCO)
Nie mam pojęcia, czy to zabiera zwykłych ludzi (nie pracujących w Sonoco), a jeśli tak, to ile kosztują bilety.

Bilety
Głowno-Łódź
Kasz-Bus, Łoś-Bus, Trans-Bus - 6 zł; bilety ulgowe w Trans-Busie są tylko do Łowicza
Express-Bus - normalny 6 zł; studencki 5 zł, 5,50 zł albo 6 zł (bez zniżki) zależnie od kierowcy
Cennik Trans-Busa
Głowno-Zgierz - 6,50 zł.
Przejazd w granicach Głowna - 2 zł (Trans-Bus); 2,50 zł (Kasz-Bus).
W Kasz-Busie występują kontrole biletów. A przynajmniej występowały, bo dawno takiej nie spotkałem.

Kasz-Bus ma w ofercie bilety miesięczne. Szkolny kosztuje 122,40 zł (a więc normalny 240 zł, nauczycielski 160,80 zł).
Miesięczny na Kasz-Busa można zamówić pod numerem telefonu 798834733. Należy podać swoje dane (imię, nazwisko, PESEL, numer telefonu), rodzaj biletu (normalny, szkolny, studencki, dla nauczycieli) oraz przystanek i godzinę odjazdu busa, gdzie bilet chcemy odebrać. Należy mieć przygotowaną odliczoną kwotę w podpisanej kopercie (może być też np. koszulka na dokumenty). W przypadku biletu szkolnego kupowanego po raz pierwszy lub na październik (termin stemplowania legitymacji), w kopercie powinna być również kopia (ksero) obu stron legitymacji szkolnej. Nie wiem, czy kopia dokumentu wymagana jest przy bilecie normalnym - przy studenckim pewnie taki wymóg również istnieje, ale tylko przy pierwszym zakupie biletu.
Bilet miesięczny w Kasz-Busie pozwala na jeden przejazd z Głowna do Łodzi i jeden z Łodzi do Głowna w ciągu dnia, o dowolnej godzinie. Bilet szkolny nie obowiązuje w soboty, niedziele i święta.

Inne firmy teoretycznie mają ustawowy obowiązek honorować wszystkie ulgi ustawowe, a więc również i ulgę szkolną (49%) czy studencką (51%) przy bilecie miesięcznym, tak więc jeśli ktoś się uprze, również w Trans-Busie, Express-Busie i Łoś-Busie kupi miesięczny. Teoretycznie oni mają obowiązek taki bilet z ulgą szkolną albo studencką sprzedać.
Kpc21
Expert Boarder
Posty: 119
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2014/03/16 00:24 Przez Kpc21.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2471
KOMUNIKACJA MZK GŁOWNO 2 lat(a), 4 mies. temu Oklaski: 3
KOMUNIKACJA MZK GŁOWNO
dane aktualne 6 grudnia 2013

Rozkład jazdy obowiązuje od 10 grudnia 2012.

Cena biletu ulgowego - 80 groszy. Normalny - 1,60 zł.


Alternatywnie tutaj.
Kpc21
Expert Boarder
Posty: 119
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2013/12/06 15:00 Przez Kpc21.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2478
O:[FAQ] Komunikacja publiczna Głowno-Łódź, Łowicz, Zgierz itd. - pociągi, PKS-y, busy 2 lat(a), 4 mies. temu Oklaski: 3
Aktualne rozkłady znajdują się w na początku strony.
Kpc21
Expert Boarder
Posty: 119
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2012/05/10 14:30 Przez Kpc21.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2482
O:[FAQ] Komunikacja publiczna Głowno-Łódź, Łowicz, Zgierz itd. - pociągi, PKS-y, busy 2 lat(a), 4 mies. temu Oklaski: 3
Aktualne rozkłady znajdują się w na początku strony.
Kpc21
Expert Boarder
Posty: 119
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2012/05/10 14:30 Przez Kpc21.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2499
O:[FAQ] Komunikacja publiczna Głowno-Łódź, Łowicz, Zgierz itd. - pociągi, PKS-y, busy 2 lat(a), 3 mies. temu Oklaski: 3
Aktualne rozkłady znajdują się w na początku strony.
Kpc21
Expert Boarder
Posty: 119
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2012/05/10 14:30 Przez Kpc21.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2519
O:[FAQ] Komunikacja publiczna Głowno-Łódź, Łowicz, Zgierz itd. - pociągi, PKS-y, busy 2 lat(a), 2 mies. temu Oklaski: 3
Aktualne rozkłady znajdują się w na początku strony.
Kpc21
Expert Boarder
Posty: 119
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2012/05/10 14:31 Przez Kpc21.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2521
O:[FAQ] Komunikacja publiczna Głowno-Łódź, Łowicz, Zgierz itd. - pociągi, PKS-y, busy 2 lat(a), 2 mies. temu Oklaski: 3
Aktualne rozkłady znajdują się w na początku strony.
Kpc21
Expert Boarder
Posty: 119
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2012/05/10 14:32 Przez Kpc21.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2537
O:[FAQ] Komunikacja publiczna Głowno-Łódź, Łowicz, Zgierz itd. - pociągi, PKS-y, busy 2 lat(a), 1 Miesiąc temu Oklaski: 3
Aktualne rozkłady znajdują się w na początku strony.
Kpc21
Expert Boarder
Posty: 119
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2012/05/10 14:31 Przez Kpc21.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2538
O:[FAQ] Komunikacja publiczna Głowno-Łódź, Łowicz, Zgierz itd. - pociągi, PKS-y, busy 2 lat(a), 1 Miesiąc temu Oklaski: 3
Aktualne rozkłady znajdują się w na początku strony.
Kpc21
Expert Boarder
Posty: 119
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2012/05/10 14:31 Przez Kpc21.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2554
O:[FAQ] Komunikacja publiczna Głowno-Łódź, Łowicz, Zgierz itd. - pociągi, PKS-y, busy 2 lat(a), 1 Miesiąc temu Oklaski: 3
Aktualne rozkłady znajdują się w na początku strony.
Kpc21
Expert Boarder
Posty: 119
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2012/05/10 14:31 Przez Kpc21.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2574
O:[FAQ] Komunikacja publiczna Głowno-Łódź, Łowicz, Zgierz itd. - pociągi, PKS-y, busy 2 lat(a) temu Oklaski: 3
Aktualne rozkłady znajdują się w na początku strony.
Kpc21
Expert Boarder
Posty: 119
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2012/05/10 14:31 Przez Kpc21.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2579
O:[FAQ] Komunikacja publiczna Głowno-Łódź, Łowicz, Zgierz itd. - pociągi, PKS-y, busy 2 lat(a) temu Oklaski: 3
Aktualne rozkłady znajdują się w na początku strony.
Kpc21
Expert Boarder
Posty: 119
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2012/05/10 14:31 Przez Kpc21.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2581
O:[FAQ] Komunikacja publiczna Głowno-Łódź - pociągi, PKS-y, busy 2 lat(a) temu Oklaski: 3
Aktualne rozkłady znajdują się w na początku strony.
Kpc21
Expert Boarder
Posty: 119
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2012/05/10 14:31 Przez Kpc21.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2585
O:[FAQ] Komunikacja publiczna Głowno-Łódź, Łowicz, Zgierz itd. - pociągi, PKS-y, busy 1 Rok, 12 mies. temu Oklaski: 3
Aktualne rozkłady znajdują się w na początku strony.
Kpc21
Expert Boarder
Posty: 119
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2012/05/10 14:31 Przez Kpc21.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2586
O:[FAQ] Komunikacja publiczna Głowno-Łódź, Łowicz, Zgierz itd. - pociągi, PKS-y, busy 1 Rok, 11 mies. temu Oklaski: 3
Aktualne rozkłady znajdują się w na początku strony.
Kpc21
Expert Boarder
Posty: 119
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2012/05/10 14:31 Przez Kpc21.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2587
O:[FAQ] Komunikacja publiczna Głowno-Łódź, Łowicz, Zgierz itd. - pociągi, PKS-y, busy 1 Rok, 11 mies. temu Oklaski: 3
Chciałbym się zapytać - ktoś z tego korzysta? Mam ten wątek rozwijać, aktualizować, czy niekoniecznie? Może coś zmienić, np. wyciągnąć rozkłady jazdy na początek?
Kpc21
Expert Boarder
Posty: 119
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2012/05/07 09:45 Przez Kpc21.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2588
O:[FAQ] Komunikacja publiczna Głowno-Łódź, Łowicz, Zgierz itd. - pociągi, PKS-y, busy 1 Rok, 11 mies. temu Oklaski: 0
Robisz dobrą robotę. Takie kompendium "komunikacyjne" może się przydać nie jednej osobie, nie tylko z Głowna.
Jeżeli masz czas i chęć to jak najbardziej rozwijaj i aktualizuj.
Dobrze jednak by było, aby były podane tylko aktualne informacje bo można się trochę pogubić.
eMeR
Fresh Boarder
Posty: 1
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2589
O:[FAQ] Rozkł. jazdy, bilety, przystanki Głowno-Łódź, Łowicz, Zgierz itd. - pociągi, PKS-y, busy 1 Rok, 11 mies. temu Oklaski: 3
Napiszę do administracji, może dadzą mi możliwość edycji własnych postów. A jeśli nie, to może przeniosę to na zewnętrzną stronę WWW.

Edycja:
Jest, udało się.
Kpc21
Expert Boarder
Posty: 119
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2012/05/10 14:34 Przez Kpc21.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2593
O:[FAQ] Komunikacja publiczna Głowno-Łódź, Łowicz, Zgierz itd. - pociągi, PKS-y, busy 1 Rok, 10 mies. temu Oklaski: 3
Rozkłady jazdy, ceny biletów, przystanki - PKS, PKP, busy...
Odświeżam by link był na głównej na dole.
Kpc21
Expert Boarder
Posty: 119
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2603
O:[FAQ] Komunikacja publiczna Głowno-Łódź, Łowicz, Zgierz itd. - pociągi, PKS-y, busy 1 Rok, 10 mies. temu Oklaski: 3
ROZKŁADY jazdy, ceny BILETÓW, przystanki - PKS, PKP, busy... - kompendium. Podbijam.
Kpc21
Expert Boarder
Posty: 119
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2609
O:[FAQ] Komunikacja publiczna Głowno-Łódź, Łowicz, Zgierz itd. - pociągi, PKS-y, busy 1 Rok, 9 mies. temu Oklaski: 3
ROZKŁADY jazdy, ceny BILETÓW, przystanki - PKS, PKP, busy... - kompendium. Podbijam.
Kpc21
Expert Boarder
Posty: 119
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2614
O:[FAQ] Komunikacja publiczna Głowno-Łódź, Łowicz, Zgierz itd. - pociągi, PKS-y, busy 1 Rok, 9 mies. temu Oklaski: 3
ROZKŁADY jazdy, ceny BILETÓW, przystanki - PKS, PKP, busy... - kompendium. Podbijam.
Kpc21
Expert Boarder
Posty: 119
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2622
ROZKŁADY WSZYSTKIEGO CO JEŹDZI LUB TOCZY SIĘ Z GŁOWNA 1 Rok, 8 mies. temu Oklaski: 3
ROZKŁADY jazdy, ceny BILETÓW, przystanki - PKS, PKP, busy... - kompendium. Podbijam.
Kpc21
Expert Boarder
Posty: 119
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2632
ROZKŁADY WSZYSTKIEGO CO JEŹDZI LUB TOCZY SIĘ Z GŁOWNA 1 Rok, 7 mies. temu Oklaski: 3
ROZKŁADY jazdy, ceny BILETÓW, przystanki - PKS, PKP, busy... - kompendium. Podbijam.
Kpc21
Expert Boarder
Posty: 119
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2641
O:ROZKŁADY WSZYSTKIEGO CO JEŹDZI LUB TOCZY SIĘ Z GŁOWNA 1 Rok, 5 mies. temu Oklaski: 3
ROZKŁADY jazdy, ceny BILETÓW, przystanki - PKS, PKP, busy... - kompendium. Podbijam.
Kpc21
Expert Boarder
Posty: 119
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2649
ROZKŁADY (i nie tylko) BUSÓW, POCIĄGÓW, PKS-ów DO ŁODZI, ŁOWICZA, ZGIERZA, SKIERNIEWIC itd. 1 Rok, 4 mies. temu Oklaski: 3
.
Kpc21
Expert Boarder
Posty: 119
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2663
ROZKŁADY (i nie tylko) BUSÓW, POCIĄGÓW, PKS-ów DO ŁODZI, ŁOWICZA, ZGIERZA, SKIERNIEWIC itd. 1 Rok, 3 mies. temu Oklaski: 3
.
Kpc21
Expert Boarder
Posty: 119
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2664
ROZKŁADY (i nie tylko) BUSÓW, POCIĄGÓW, PKS-ów DO ŁODZI, ŁOWICZA, ZGIERZA, SKIERNIEWIC itd. 1 Rok, 3 mies. temu Oklaski: 3
.
Kpc21
Expert Boarder
Posty: 119
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2013/01/04 14:07 Przez Kpc21.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2674
ROZKŁADY (i nie tylko) BUSÓW, POCIĄGÓW, PKS-ów DO ŁODZI, ŁOWICZA, ZGIERZA, SKIERNIEWIC itd. 1 Rok, 1 Miesiąc temu Oklaski: 3
.
Kpc21
Expert Boarder
Posty: 119
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2689
ROZKŁADY (i nie tylko) BUSÓW, POCIĄGÓW, PKS-ów DO ŁODZI, ŁOWICZA, ZGIERZA, SKIERNIEWIC itd. 1 Rok temu Oklaski: 3
Podbijam.
Kpc21
Expert Boarder
Posty: 119
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2698
ROZKŁADY (i nie tylko) BUSÓW, POCIĄGÓW, PKS-ów DO ŁODZI, ŁOWICZA, ZGIERZA, SKIERNIEWIC itd. 11 mies. temu Oklaski: 3
Podbijam.
Kpc21
Expert Boarder
Posty: 119
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2705
ROZKŁADY (i nie tylko) BUSÓW, POCIĄGÓW, PKS-ów DO ŁODZI, ŁOWICZA, ZGIERZA, SKIERNIEWIC itd. 10 mies. temu Oklaski: 3
up
Kpc21
Expert Boarder
Posty: 119
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2721
Komunikacja publiczna Głowno-Łódź, Łowicz, Zgierz itd. - pociągi, PKS-y, busy 8 mies., 2 tygodni(e) temu Oklaski: 3
up
Kpc21
Expert Boarder
Posty: 119
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2729
ROZKŁADY (i nie tylko) BUSÓW, POCIĄGÓW, PKS-ów DO ŁODZI, ŁOWICZA, ZGIERZA, SKIERNIEWIC itd. 8 mies., 1 Tydzień temu Oklaski: 3
up
Kpc21
Expert Boarder
Posty: 119
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2738
ROZKŁADY (i nie tylko) BUSÓW, POCIĄGÓW, PKS-ów DO ŁODZI, ŁOWICZA, ZGIERZA, SKIERNIEWIC itd. 7 mies., 3 tygodni(e) temu Oklaski: 3
up
Kpc21
Expert Boarder
Posty: 119
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2746
ROZKŁADY (i nie tylko) BUSÓW, POCIĄGÓW, PKS-ów DO ŁODZI, ŁOWICZA, ZGIERZA, SKIERNIEWIC itd. 7 mies., 1 Tydzień temu Oklaski: 3
up
Kpc21
Expert Boarder
Posty: 119
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2751
O:[FAQ] Komunikacja publiczna Głowno-Łódź, Łowicz, Zgierz itd. - pociągi, PKS-y, busy 6 mies., 2 tygodni(e) temu Oklaski: 0
Witam! Po pierwsze wielkie dzięki i szacunek za tę stronkę z rozkładami busów, pks-ów itd.
Po drugie chciałbym zweryfikować i uaktualnić rozkład jazdy busów firmy Kasz-Bus. Tak naprawdę jak to z nimi jest, bo przecież dojeżdżają i odjeżdżają w Łodzi spod Galerii, czyli miejsca gdzie pewnie sporo osób pracuje. Jak wiadomo, Galeria jest zamykana o 21.00 codziennie i o 20.00 w niedzielę. I teraz, czy busy odjeżdżają z przystanku numer 57 na ulicy Sienkiewicza regularnie? Zdarza się, że nie przyjeżdża bus i można kwitnąć w Łodzi do rana do następnego busa?
Dziś byłem na placu u Nas w Głownie i pytałem się kierowcy jak to z nimi jest. I tak, busy spod Galerii odjeżdżają codziennie o 21.30 i w niedzielę, ale w sobotę już tego busa o tej godzinie niby nie ma? Dlaczego? A może jednak jest, tylko kierowca jest mało obeznany w temacie? Kierowca stwierdził też, że busa o 22.15 już nie ma w rozkładzie nawet. To dlaczego ten kurs widnieje cały czas na rozkładach jazdy tej firmy? Także mam wielką prośbę do osób, które jeżdżą tymi busami spod galerii, żeby potwierdziły lub nie godziny odjazdów Kasz-Busa spod Galerii.
Maciej24floyd
Fresh Boarder
Posty: 14
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2752
O:[FAQ] Komunikacja publiczna Głowno-Łódź, Łowicz, Zgierz itd. - pociągi, PKS-y, busy 6 mies., 2 tygodni(e) temu Oklaski: 3
Wow, ktoś się tym zainteresował. Niemożliwe

Przed wakacjami bus o 22:15 kursował - ale tylko od poniedziałku do piątku, w sobotę już nie. Natomiast wcześniejszy, o 21:30 - na pewno kursował od poniedziałku do piątku, ale nie było też w żadnym rozkładzie informacji, że nie kursuje w sobotę (odnośnie tego o 22:15 w niektórych rozkładach taka informacja się pojawiała - ale też nie wszędzie).

Z Kasz-Busem jest taki problem, że niby ma rozkład, ale nie wszystkie kursy z tych rozkładów realizuje. Np. z Północnego według rozkładów powinny być busy o 15:14 i 15:25, jednak w rzeczywistości w tym czasie jest półgodzinna dziura (odjeżdżają tylko Łoś-Busy i PKS o 15:20), a Kasz-Bus jest dopiero o 15:35. Może te rozkłady są nieaktualne, ale jak dotąd bardziej aktualnego rozkładu po prostu nie widziałem. Ostatnio pojawiła się strona Kasz-Busa na Facebooku, jednak tam podali tylko rozkłady na trasie Łódź-Tomaszów.

Jeśli busa o 21:30 z Galerii w sobotę nie ma, to niestety musisz szukać innego środka transportu, bo o tej porze już nic innego z Łodzi do Głowna nie jeździ. Tylko te Kasz-Busy z Galerii przez Północny. Ten o 20:55 z Galerii odjeżdża z Północnego o 21:10, a potem jeszcze staje na Dołach, może udałoby się go dogonić jakimś TAXI.

Faktycznie dziwne, że ten ostatni bus jest od poniedziałku do piątku i jest w niedziele, a nie ma go w soboty.

O to, by ktoś potwierdził, czy jakieś busy jeżdżą, czy nie, lepiej pytaj na czacie, bo wątpię by ktoś ci tutaj odpowiedział.
Kpc21
Expert Boarder
Posty: 119
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2753
O:[FAQ] Komunikacja publiczna Głowno-Łódź, Łowicz, Zgierz itd. - pociągi, PKS-y, busy 6 mies., 2 tygodni(e) temu Oklaski: 0
Podsumowując, prawie na pewno Kasz-Bus spod Galerii odjeżdża o 21.30 od poniedziałku do piątku i w niedzielę. Sobota nie wiadomo jak. A może wiesz, czy w niedzielę ten o 20.25 jeździ w miarę regularnie?
Maciej24floyd
Fresh Boarder
Posty: 14
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2754
O:[FAQ] Komunikacja publiczna Głowno-Łódź, Łowicz, Zgierz itd. - pociągi, PKS-y, busy 6 mies., 2 tygodni(e) temu Oklaski: 3
Generalnie raczej nie zdarza mi się jeździć do Łodzi w niedziele - ale jak już jeździ, to powinien zawsze być, chyba że się popsuje.
Kpc21
Expert Boarder
Posty: 119
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2755
O:[FAQ] Komunikacja publiczna Głowno-Łódź, Łowicz, Zgierz itd. - pociągi, PKS-y, busy 6 mies., 2 tygodni(e) temu Oklaski: 0
Okej, dzięki za pomoc. Pewnie pojeżdżę tymi kasz-busami jakiś czas to napiszę jak jeżdżą.
Maciej24floyd
Fresh Boarder
Posty: 14
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2761
O: [FAQ] Komunikacja publiczna Głowno-Łódź, Łowicz, Zgierz itd. - pociągi, PKS-y, busy 6 mies., 1 Tydzień temu Oklaski: 0
To jest chyba żart, że busy sie nie zatrzymuja na trasie Łódż-Łowicz na ul. Traugutta ;/

O której jeździ trans bus lub Express bus ok. godz. 16:00 w soboty?
tarnosia
Fresh Boarder
Posty: 2
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2013/10/06 20:01 Przez tarnosia.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2762
O:[FAQ] Komunikacja publiczna Głowno-Łódź, Łowicz, Zgierz itd. - pociągi, PKS-y, busy 6 mies., 1 Tydzień temu Oklaski: 3
Wieczorami (na pewno po 20:00) i wcześnie rano się zatrzymują. Przynajmniej Kasz-Busy, ale raz jechałem wczesnoporannym Trans-Busem z Łodzi - pojechał przez Sienkiewicza, a przy skrzyżowaniu z Traugutta zwolnił i spojrzał czy ktoś czasem nie stoi na przystanku. Natomiast w godzinach szczytu, jak są korki, na ten przystanek nie ma co liczyć. Kierowcy się tam nie pchają, bo mieliby takie opóźnienia, że rozkład jazdy już w ogóle nie miałby żadnego sensu. W szczycie spod Centralu z reguły jadą Piłsudskiego, Kilińskiego, Nawrotem, Wysoką, Tramwajową i Wierzbową (czasem skręcą w lewo w Narutowicza) do Uniwersyteckiej. Na tych ulicach można próbować ich łapać, ale żadnego przystanku nie mają. Przystanek jest dopiero na Uniwersyteckiej przy kościele św. Teresy.

Za to Kasz-Busy jadąc do Łodzi nawet w szczycie starają się przez centrum jednak przejechać, wtedy wysadzają ludzi na Jaracza przy POW. Express-Busem odkąd weszły te zmiany jechałem raz i pojechał przez Kopcińskiego. Jak jest z Trans-Busami i z Łosiami - nie wiem.

W przypadku Trans-Busów wiarygodnym źródłem rozkładów jest ich strona internetowa, ostatnio nawet podają tam komunikaty o czasowo odwołanych kursach.

Trans-Bus do Łodzi w soboty powinien być o 15:25 i 17:09. Natomiast co do pozostałych - o całkowicie aktualny rozkład ciężko (nawet tym "jeżdżącym" z artykułu powyżej do końca bym nie ufał, muszę dodać tam jakąś adnotację) - najlepiej pytać kierowców.

Ciekawe, co będzie od 4 listopada z przystankiem przy Centralu. Tam będzie przejezdny tylko jeden pas w każdą stronę, więc busy zatrzymywać się raczej nie będą, bo blokowałyby cały ruch. Niby jakiś przystanek dla busów ma być urządzony na Kościuszki przy Radwańskiej, ale na Kaliski tamtędy raczej nie po drodze.
Kpc21
Expert Boarder
Posty: 119
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2013/10/06 22:10 Przez Kpc21.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2766
O:[FAQ] Komunikacja publiczna Głowno-Łódź, Łowicz, Zgierz itd. - pociągi, PKS-y, busy 6 mies. temu Oklaski: 0
Widzę, że dopisałeś informację o kasz-busie spod Galerii do Głowna, że w soboty nie ma tego kursu o 21.30...sprawdzałeś to czy może masz informacje od kierowcy? bo jeszcze jakiś tydzień temu jechałem tym busem i on na pewno był. Kierowca też twierdził, że o tej godzinie jeżdżą z Galerii ich busy.
Maciej24floyd
Fresh Boarder
Posty: 14
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2767
ROZKŁADY (i nie tylko) BUSÓW, POCIĄGÓW, PKS-ów DO ŁODZI, ŁOWICZA, ZGIERZA, SKIERNIEWIC itd. 5 mies., 4 tygodni(e) temu Oklaski: 3
21:30 na liście w busach, które jeżdżą na pewno, wpisana jest bez soboty, ale tej samej soboty nie ma też przy busach, które nie jeżdżą. Co należy rozumieć w ten sposób, że nie wiem, jak z tym jest w rzeczywistości.

Według tego: obrazki.elektroda.pl/4054148700_1381598597.jpg (w jednym z busów są te ulotki wyłożone i można brać) 21.30 powinna jeździć codziennie (oprócz świąt typu Boże Narodzenie czy Nowy Rok), 20:55 codziennie bez żadnego wyjątku, a 22:15 tylko od poniedziałku do piątku. Ale w 100% bym temu nie ufał, bo według tej kartki powinna jeździć też 15:10 z Północnego (przystanek 88), tymczasem przez cały ubiegły rok szkolny tego busa nie było. W tym roku jeszcze o tej porze nie jechałem - może coś się zmieniło.

A co do przystanku na Traugutta, większość kierowców jednak w ogóle tam nie wjeżdża, nawet w godzinach wieczornych. Jak już się zatrzymują, to na Sienkiewicza, na przystanku 57 przy ŁDK, ale z tym też różnie bywa.
Kpc21
Expert Boarder
Posty: 119
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2775
ROZKŁADY (i nie tylko) BUSÓW, POCIĄGÓW, PKS-ów DO ŁODZI, ŁOWICZA, ZGIERZA, SKIERNIEWIC itd. 5 mies., 3 tygodni(e) temu Oklaski: 3
Up
Kpc21
Expert Boarder
Posty: 119
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góryStrona: 12

Ostatnie wpisy na forum

 • O:Prezent
  Akurat żeby połączyć te wszystkie osoby jakimś jednym współnym prezentem to przychodzi mi do głowy tylko jakiś od 1but, czyli jakieś buty sportowe (http://1but.pl/) bo nic innego raczej nie będzie pasowało, albo nie będzie, dla faceta, albo dla kobiet...
  15.4.2014 13:16
 • O:Jakie mieszkanie wybrać ?
  A czy powiadasz ku temu odpowiednią zdolność kredytową? Ja bym postawiła raczej na lepsze mieszkanie tak aby mieć już ten swój wymarzony kącik ;) Jeśli zastanawiasz się na jakie mieszkanie Cię stać możesz skorzystać z narzędzi jakie można znaleźć w s...
  12.4.2014 13:07
 • Lodówka do mieszkania
  Witam. Czy ktoś z Was może posiada u siebie taką oto lodówke side-by-side: http:/ ajtaniej.co/produkt/lodowki/samsung-rsh7unbp.html (http:/ ajtaniej.co/produkt/lodowki/samsung-rsh7unbp.html) Mam trójkę dzieciaków i mieszkam z rodzicami tak więc przy...
  11.4.2014 12:36
 • Matura Party CAMP - Imprezowy wyjazd dla maturzystów!
  Matura Party Camp - Imprezowe odpinka po maturze! Organizatorzy największych imprezowych wyjazdów zapraszają do zapoznania się z tegoroczną ofertą wyjazdu na MATURA PARTY CAMP! Szczegółowych informacje szukaj na naszej stronie: www.matu...
  9.4.2014 12:46
 • Prezent dla siostry
  Cześć ;) Myślicie, że jedna z takich czapeczek to dobry prezent dla siostry: http://www.odczapy.pl/ (http://www.odczapy.pl/) ? Chciałabym jej zakupić coś zabawnego ponieważ bardzo lubi ubierać się w takim klubowym stylu ... Widzę, że akurat jest tam ...
  9.4.2014 9:20
 • O:ROZKŁADY (i nie tylko) BUSÓW, POCIĄGÓW, PKS-ów DO ŁODZI, ŁOWICZA, ZGIERZA, SKIERNIEWIC itd.
  R O Z K Ł A D Y (http://eglowno.pl/forum-glowno/19-co-gryzie-gowiskiego/2401-faq-komunikacja-publiczna-gowno-od-owicz)
  6.4.2014 21:52
więcej...